Nigdy nie wiemy co przyniesie kolejny dzień i w jakiej sytuacji się znajdziemy. Jeśli mamy więc taką możliwość warto pomyśleć o konsekwencjach jakie może nieść za sobą nieoczekiwany wypadek, powodujący kalectwo, zbyt niska emerytura czy nasza nagła śmierć. Czy jesteśmy możliwie jak najlepiej przygotowani na takie sytuacje? Czy zadbaliśmy o zabezpieczenie finansów bliskich nam osób na wypadek naszej śmierci?
Jeśli nie to warto zastanowić się nad tym już teraz. Sama organizacja pogrzebu może okazać się bardzo kosztowna i przerosnąć możliwości bliskich nam osób. Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek śmierci, do którego będą one uposażone może w znaczący sposób ułatwić im załatwienie wszelkich formalności i spokojny powrót do codziennego życia.
Ze statystyk wynika, że na dodatkowe ubezpieczenie najchętniej decydują się osoby w wieku pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Bardzo często są to również grupowe opcje ubezpieczeń dostępne w zakładach pracy. Wiele osób jeśli rozpocznie opłacanie ubezpieczenia to kontynuuje je niezależnie nawet po utracie pracy, jej zmianie lub przejściu na emeryturę lub rentę indywidualnie w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.
Dostępne na rynku pakiety ubezpieczeniowe opierają się najczęściej na niezbyt wysokiej miesięcznej składce i łączą jednocześnie w sobie kilka opcji, które nas interesują. Tak więc decydując się na opłacanie niewielkiej kwoty zyskujemy możliwość uzyskania pomocy w nieprzewidzianych sytuacjach życiowych, na wypadek których chcemy się zabezpieczyć.
Może pojawić się pytanie czy warto opłacać indywidualne, dobrowolne ubezpieczenie. Być może przez wiele lat będzie nam się ono wydawało zbędne. Jednak życie bywa przewrotne i w pewnym momencie może okazać się, że wypłata zagwarantowanych środków z polisy znacząco ułatwi nam lub naszym bliskim trudną życiową sytuację i pomoże żyć dalej, bez kłopotów finansowych. Tak więc rozważmy jak dużym obciążeniem miesięcznym czy kwartalnym będzie dla nas określona suma, a jak duże korzyści możemy dzięki niej uzyskać w nieprzewidzianych zdarzeniach życiowych.